Виховна місія школи:
       Виховання  свідомого громадянина - патріота, здатного реалізувати свій особистісний потенціал в умовах нових реалій української  державності.

Загальні виховні завдання школи:

1. Формувати почуття патріотизму, національної гідності молодого покоління.

2. Розвивати інтелектуальний потенціал учнів, формувати у них навички публічної діяльності та громадянської поведінки.

3. Формувати моральні, духовні, родинні почуття та загальнолюдські цінності.

4. Формувати   особистість,   орієнтовану   на   досягнення   успіху   у   різних   сферах діяльності.

Науково-методична проблема:
Підвищення ефективності уроку шляхом новаторства, творчого пошуку і практичної спрямованості навчання.
Проблема позакласної роботи:
Робота в народознавчому напрямку є пріоритетною частиною позакласної роботи.

Під час реалізації науково-методичної проблеми педагогічний колектив школи ставить перед собою такі завдання:

• вивчати й використовувати на практиці сучасні досягнення психолого-педагогічної науки, перспективного педагогічного до свіду; сприяти розвитку ініціативи й творчості, новаторських пошуків педагогів;
  • розробити систему заходів, спрямованих на вдосконалення на­вчально-виховногопроцесу, підвищення загальноосвітнього рівня шко­лярів, їхньої вихованості, надання практичної допомоги педагогічним кадрам в оволодінні сучасними методиками викладання й виховання;
  • спираючись на досягнення передової вітчизняної та світової педа­гогіки, психології та конкретних методик, створити чітку інноваційну систему освіти;
  • удосконалювати наявні та виробити нові технології проведення уроків, які шляхом поєднання навчальної та стимулювальної функцій створили б умови для оптимізації навчального процесу, підвищення ефективності кожної хвилини уроку;
  • ефективно використовувати проектні, проблемні та розвивальні технологіїі  у навчанні.

Реалізація цих завдань можлива в результаті створення умов для постійного фахового, творчого та професійного зростання всіх педагогічних працівників школи.

Розвиток  Волсвинської  ЗШ І-ІІ ст. має відбуватися з урахуванням таких пріоритетів:

Створення безпечного перебування дитини у школі, забезпечення здорових умов навчання і життєдіяльності.
Створення умов для реалізації законних праві і інтересів дитини.
Підвищення якості освіти
Створення умов для розвитку творчої особистості, її соціалізації, формування над предметних  компетентностей.
Створення сучасного виховного простору.
Професійне зростання педагогічного колективу, збереження і розвиток творчого потенціалу вчителя.
Забезпечення інноваційного розвитку школи.
Налагодження ефективнішої співпраця школи та сім’ї.
Здійснення психолого-педагогічного супроводу управлінської діяльності та навчально-виховного процесу.
Забезпечення  охорони праці вчителя.